بنر
سه شنبه, 25 مهر 1396
بنر

با ما از طریق سامانه

پیام کوتاه در ارتباط باشید

30007957007633

آمار بازدید

مطالب ویژه


پیام تسلیت ابتکار به مناسبت

درگذشت دکتر محمدباقر صدوق

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با صدور پیامی درگذشت دکتر محمدباقر صدوق از چهره های خدوم محیط زیست کشور را تسلیت گفت .

ادامه مطلب
 


در گفت وگوی مفصل ایرنا با یک جامعه شناس

بحران آلودگی هوا در ایران ثمره فرهنگ مصرف گرایی است

ایرنا - احمد بخارایی جامعه شناس معتقد است ریشه بحران آلودگی هوا و دیگر مسائل زیست محیطی کشور، رواج فرهنگ مصرف گرایی است .

ادامه مطلب
 


طرح‌های شکست‌خورده تمامی ندارند

اینجا به‌جای جنگل، باغ می‌کارند !

مژگان جمشیدی

به‌ طور متوسط دولت هر سال بیش از ٢٣٣ ‌هزار هکتار از اراضی ملی کشور را واگذار می‌کند یا متصرفان این اراضی را صاحب می‌شوند.

ادامه مطلب
 


چرا جامعه‌شناسی محیط زیست؟

شاخه‌ی تخصصی بسیار مهم و معروف "جامعه‌شناسی محیط زیست" آنقدرها که باید، در ایران شناخته شده نیست، مثل برخی دیگر از حوزه‌های تخصصی جامعه‌شناسی.

ادامه مطلب
 


گسترش اقتصاد سبز به همت زنان کارآفرین

شناسایی 400 شغل سبز در کشور

رییس سازمان حفاظت محیط زیست بااشاره به تلاش‌های دولت یازدهم برای پیشبرد اقتصاد سبز گفت:

ادامه مطلب
 


اساتید دانشگاه و چالش مدیریتی سازمان محیط زیست

محمدباقر صدوق*

انتصاب اساتید دانشگاهها در سمت مدیران اجرایی سازمان از سال 1376 با ورود خانم دکتر ابتکار که خود نیز دانشگاهی است باب شد.

ادامه مطلب
 


جهان آرام آرام زيست محيطي مي‌شود

اسماعيل كهرم

مدرسه‌ها تعطيل شده بودند،‌ جوان‌ها دسته‌دسته راهي خانه مي‌شدند. سه چهار نفر جلوي بنده راه مي‌رفتند. به رديفي از شمشادها رسيدند. دست خود را روي برگ شمشادها به حركت درآوردند.

ادامه مطلب
 


 

آموزش تسهیل گران راهی بسوی نهادینه شدن الفبای محیط زیست

ورود دیر هنگام سازمان به مقوله آموزش که یکی از مهمترین و ضروری ترین مباحث در راستای حفظ محیط زیست می باشد خود جای نقد دارد اما با قرار گرفتن آن در ابتدای مسیر و شروع مجدد فعالیت های این دفتر می توان به آینده خوشبین بود .

ادامه مطلب
 


کشتی تا یتانیک دولت‌ سالاری در خشکی غرق می ‌شود

حسام‌الدین آشنا

هشدار درباره بحران آب امری نوپدید نیست. از هشدارهای دهه‌های 40 و 50 شمسی درخصوص ظرفیت بروز بحران تاکنون؛ همه شواهد نشان می‌دهد پیدایش بحران و نپرداختن به راهکارهای مدیریت آن، نه معلول ضعف دانایی، بلکه محصول «ناتوانی سیستمی» است.

ادامه مطلب
 


آقای مهران مدیری لطفاً محیط زیست را به « حاشیه » ببرید!

زیست بوم/ احسان محمدی:

مهران مدیری جز یکبار در «شوخی کردم» کمتر به مقوله محیط زیست پرداخته است. برای همین شاید آرزو و انتظار بزرگی نباشد که علاقمندان محیط زیست از او بخواهند این حوزه را به «حاشیه» ببرد شاید آنها که خود را خواب زده اند از خنده تلخ اطرافیان بیدار شوند و به محیط زیست بیشتر توجه کنند.

ادامه مطلب

گزارش دیدار عمومی اعضا همراه با ضیافت افطاری

گزارش دیدار عمومی اعضا همراه با ظیافت افطاری

در فرهنگ اجتماعی ما ایرانیان، سنت هایی با ماه مبارک رمضان عجین شده است که شور و نشاط این میهمانی آسمانی را دو چندان می سازد. مراسم افطاری از آنجمله می باشد و بهانه ای است تا هر ساله موسسه زیست محیطی سبزاندیشان اراک برای دور هم جمع ساختن دوستان و آشنایان و همراهان، از آن بهره ببرد. سنتی که امسال نیز پیش از غروب دهمین روز از تیرماه 1395 جمع یاران داوطلب سبزاندیش را گردهم آورد تا دمی در کنار یکدیگر از دوستی ها بگویند و یادگارها را روحی مجدد بخشند.

 

این مراسم که به یاری و همت هیئت مدیره و روابط عمومی موسسه برپا شده بود، در بعدازظهر تابستانی پنج شنبه با استقبال و حضور صمیمی همراهان موسسه رونقی یافت. طبق قرار در ابتدای برنامه به یاد شهدای محیط بان کلیپی پخش شد و پس از آن آقای احسان شهسواری به عنوان رئیس هیئت مدیره موسسه مقدم میهمانان برنامه را گرامی داشتند و پاره ای توضیحات درباره فعالیت های هیئت مدیره در حدود دوماه فعالیت خود ارائه دادند. پس از ایشان آقای امین معصومی به عنوان مدیر داخلی موسسه، آقای حمید اخوان به عنوان مدیرعامل و خانم الهام شهسواری به عنوان مسئول بخش آموزش هر یک در فرصتی کوتاه و مختصر شرحی از فعالیت های انجام شده و برنامه های پیش رو را برای اعضای موسسه و میهمانان برنامه ارائه نمودند.

گزارش دیدار عمومی اعضا همراه با ظیافت افطاری

با غروب تدریجی خورشید، بر تعداد میهمانان برنامه نیز به تدریج افزوده شد و پس از اتمام ارائه توضیحات و با توجه به فرارسیدن زمان اذان مغرب با پخش نوای ربنا میهمانان برنامه به سمت میزهای آماده افطار دعوت شدند. میزهایی که تماما به لطف و همت داوطلبانه اعضای موسسه مزین گشته و افطاری سرشار از محبت و صفا را انتظار می کشیدند.

گزارش دیدار عمومی اعضا همراه با ظیافت افطاری

گزارش دیدار عمومی اعضا همراه با ظیافت افطاری

علاوه بر حضور گرم و همیشگی اعضای جدید و با سابقه موسسه، این مراسم مفتخر به میزبانی میهمانانی عالی مقام از خارج موسسه نیز بود. جناب آقای مهندس ابراهیمی کارنامی، مدیر کل اداره محیط زیست استان مرکزی که به همراه جناب آقای مهندس کلاته معاون و جناب آقای رودبارانی مسئول روابط عمومی این اداره کل، از میهمانان گرامی برنامه بودند. همچنین جناب آقای مهندس ذوالفقاری، مدیرکل اداره هواشناسی استان مرکزی نیز میهمان دیگر این مراسم بودند که پیش از این نیز با برگزاری کارگاهی آموزشی در مورد آلودگی هوای اراک، لطف خود را به موسسه سبزاندیشان نشان داده بودند و برای مراسم افطار هم با ارائه توضیحاتی در خصوص ریزگردهایی که اخیرا شهروندان اراکی را نگران خود ساخته بود، به دغدغه های اعضای موسسه پاسخ گفتند. میهمان دیگر این مراسم سرکار خانم طراوتی، مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان اراک بودند که پس از پایان صرف افطار طی سخنانی وعده انجام بازدید از تاسیسات تصفیه خانه شهر اراک را به فعالین سمن های محیط زیستی در روزهای آتی دادند.

پس از صرف افطار سرکار خانم فیروزی از همراهان دغدغه مند موسسه پیرو کلیپ پخش شده و توضیحات جناب آقای رودبارانی در خصوص مسئله شهادت محیط بانان عزیز مسائلی را خطاب به جناب آقای مهندس ابراهیمی مطرح کردند که بیان این دغدغه ها موجب ارائه توضیحاتی از سوی جناب آقای ابراهیمی و گفت و شنودی دوستانه میان میهمانان حاضر در برنامه شد.

پایان بخش ضیافت افطاری موسسه سبزاندیشان در سال 1395 پخش کلیپی از فعالیت های موسسه در طی بیش از 15 سال فعالیت آن بود که مقدمه ای برای سپاسگزاری از زحمات کلیه عزیزان داوطلبی که در تمامی این سال ها بدون داشتن هیچ چشم داشت و منفعت جویی شخصی، خالصانه در جهت حفظ و حراست از محیط زیست پیرامونمان تلاش نموده اند، اختصاص یافت. بدین منظور هیئت مدیره موسسه به رسم یادبود و به نمایندگی از میان جمع فراوان نیروهای همراه موسسه در تمامی این سال ها و بزرگوارانی که مستمرا و متناوبا موسسه را همراهی کرده اند، قدردانی خود را از جناب آقای «علی شهسواری»، عضو سابق هیئت مدیره و دبیر روابط عمومی موسسه، با تقدیم لوح یادبود، اعلام نمود.

گزارش دیدار عمومی اعضا همراه با ظیافت افطاری

پس از پایان مراسم اهدای لوح و ارائه سخنانی کوتاه توسط آقای شهسواری، همه میهمانان جهت ثبت عکس یادگاری در کنار هم قرار گرفتند و مراسم افطاری موسسه در فضایی صمیمانه و شاد به پایان رسید.

گزارش دیدار عمومی اعضا همراه با ظیافت افطاری

 

اضافه کردن نظر

ورود به سایت

بنر
بنر
بنر

اخبار ویژه


 

به بهانه در گذشت محمدعلی اینانلو

ماه دیگر برای من طلوع نمی کند

این یکی که امشب دارد غروب می کند چیز عجیبی است دقیقا هشتصدمین غروب هلال ماه است در طول زندگی من ، غروبی که شاید ماه دیگر طلوعش را نبینم ، برقی گذرا از سینه ام می گذرد ، ماه دیگر برای من طلوع نمی کند...

ادامه مطلب
 


طرح توقف بهره برداری از جنگل‌های شمال در صورت تامین اعتبار آغاز می شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعتبار مورد نیاز برای طرح توقف بهره برداری از جنگل های شمال را سالیانه ۲۰۰ میلیارد تا ۲۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد .

ادامه مطلب
 


بیش از ۲۵۰ تصویر از پلنگ در پارک های ملی سالوک و ساریگل به ثبت رسید

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در جریان پروژه ای تحقیقاتی جمعیت پلنگ ایرانی در دو پارک ملی سالوک و ساریگل در شهرستان اسفراین برآورد شد.

ادامه مطلب
 


تمامی پروژه‌های عمرانی کشور باید دارای پیوست زیست محیطی باشد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: اجرای تمام پروژه‌های عمرانی کشور باید با پیوست زیست محیطی باشد .

ادامه مطلب
 


مدیرکل جدید محیط زیست استان مرکزی معرفی شد

با حضور معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست،حسینعلی ابراهیمی کارنامی بعنوان مدیر کل جدید حفاظت محیط زیست استان مرکزی معرفی شد .

ادامه مطلب
 


تقدیر رییس جمهور از انجمن غار وغارشناسی ایرانیان

انجمن غار وغارشناسی ایرانیان پاداش شش سال تلاش پیاپی درخصوص شناسایی ، ثبت ، نقشه برداری و حفاظت ازغارها را دردهمین دوره جایزه ملی محیط زیست از دست بالاترین مقام اجرایی کشور دریافت کرد .

ادامه مطلب
 


تقویت برنامه های حمایت و احیای 5 تالاب مهم کشور در سال 94

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست از تقویت برنامه های حمایت و احیای 5 تالاب مهم کشور در سال 94 خبر داد .

Read more text
 


 

حکم اعدام محیط‌بان دنایی نقض شد

دیوان عالی کشور حکم قصاص محیط‌بان غلامحسین خالدی را که سه بار توسط شعبه اول دادگاه کیفری استان کهگیلویه و بویراحمد تایید شده بود، نقض و رسیدگی به پرونده را به شعبه دیگر این دادگاه ارجاع کرد .

ادامه مطلب
 


لاله واژگون مراتع استان مرکزی در معرض انقراض

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: لاله های واژگون، شاه گل عرصه‌های طبیعی در سطح این استان در معرض خطر انقراض قرار گرفتند.

ادامه مطلب
 


نفس‌های رودخانه قره‌چای به شماره افتاده

رودخانه قره‌چای در وضعیت قرمز قرار دارد

رودخانه دائمی قره‌چای در استان مرکزی همچون رگ حیاتی در کالبد حیات این استان در سال‌های طولانی نقش مهمی در زندگی مردمان این خطه از کشورمان داشته است.

ادامه مطلب